Etkinlikler

V. NDT Günleri

V. NDT GÜNLERİ-16 Kasım 2024

MMO, yapmış olduğu etkinlikler aracılığı ile bilgiyi üreten ve bu bilgiye ihtiyaç duyan, kullanan ve geliştirilmesine yardımcı olan paydaşların aynı platformda buluşmasını amaçlayarak alanda yürütülen faaliyetlerde düzenleyici-yönlendirici konumunu güçlendirme ve çalışmalarını konunun tarafları ile paylaşma amacındadır. Bu amaç doğrultusunda Odamızın ilgili alanlarından olan ve Kaynak ve Malzeme Teknolojisi konusunda önemli bir yere sahip olan Tahribatsız Muayene sektörüne yönelik NDT Günleri etkinliğinin ilki 2019 yılında düzenlenmiştir. Katılımın yüksek olduğu etkinliğimiz, sektörün yoğun isteği üzerine 2021 yılından itibaren her yıl düzenlenmiş olup, firmaların ve sektörün profesyonelleri tarafından yoğun ilgi görmüştür. Gerek ulusal gerekse uluslararası platformlarda etkinliğimiz dikkatle takip edilmiş olup sektörün önemli etkinlikleri arasında yerini almıştır. NDT Günleri, sektörün buluşma ve bilgi paylaşma platformu olarak kurumsallaşmış bir etkinlik olarak yerini almıştır.


Daha güçlü bir sektörel birliktelik yaratmak adına gerçekleştirilen ve sektöre yönelik büyük katkı sağlayan etkinliğimiz, 
bu sene de V. NDT Günleri adıyla 16 Kasım 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir.


Kaynaklı İmalat, havacılık, demiryolu, savunma sanayi gibi konuları ‘‘Tahribatsız Muayene‘‘ ışığında ele alacak olan etkinliğimiz bu sene ‘‘Kamusal Alanda Tahribatsız Muayenenin Önemi‘‘ parolası ile gerçekleştirilecektir. Genel katılıma açık ve ücretsiz olan V. NDT GÜNLERİ " bu sene de sektörün önemli isimlerine ve firmalarına ev sahipliği yapacaktır.